Poważne i trochę mniej poważne…

Prezentujemy najciekawsze wypowiedzi z okresu 2010-2016
Każdy sport jest ciężki. Wszystko zależy od tego jak podchodzi się do treningów. Ja lubię biegać na nartach, więc nie narzekam – Anna Kalina / MUKN Pod Stróżą Miszkowice/ o sporcie.

Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy stanęłam przed swoimi zawodnikami, to w głowie miałam mętlik. Wiedziałam co chcę im powiedzieć i jaką mam koncepcję pracy. Zagadką było jednak dla mnie to, w jaki sposób wytłumaczyć dzieciom jak mają trenować – Magda Michałek / NKS Trójwieś Beskidzka/ o początkach swojej pracy trenerskiej.

Trenowaliśmy w Czechach na Pradziadzie, ale tam jest zwykle bardzo dużo pieszych turystów, trzeba uważać. Pojechaliśmy na Biały Krzyż, jedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie jest śnieg, ale tam w bieganiu znowu przeszkadzają powalone drzewa – Aleksandra Pustułka – trenerka UMKS Marklowice o wyjątkowej kapryśnej zimie 2014.

Ten sport po prostu mi się podoba. Trzeba w nim czasem umieć przegrywać. To tak jak w życiu – raz się wygrywa, raz przegrywa. Sport opiera się na tych samych zasadach – Izabela Marcisz /MKS Halicz Ustrzyki Dolne/ o filozofii życia i sportu.

Myślałem nad piłką nożną, ale biegi narciarskie mnie pochłonęły, więc zostałem przy nich – Szymon Sikora /MULKS Tomaszów Lubelski/ o życiowych wyborach.

Na pewno chciałbym zostać mistrzem świata. A w ogóle to wygrywać wszystkie zawody – Mikołaj Michałek /NKS Trójwieś Beskidzka/ o marzeniach.

Na gitarze gram, żeby się uspokoić. Dla przyjemności – Jan Żółkiewski / MULKS Tomaszów Lubelski/ o sposobie na stres.

Aż trudno uwierzyć, że w takich warunkach i przy takiej temperaturze jednak udało się przygotować trasę. Nie wierzyłam, że te zawody się odbędą – Agata Warło o finałowych zawodach 2014 w Zakopanem z delikatną pochwałą dla organizatorów w tle.

Moja mama przyjechała, aby mnie dopingować. Tata również chciał, ale, niestety, nie mógł – Katarzyna Stokfisz / MULKS Tomaszów Lubelskim/ o nieocenionym wsparciu rodziców.

Ja wychodzę z takiego założenia, że osoby, które mają masę zajęć, potrafią pogodzić wszystko. Trudniej wychodzi to tym, którzy mają za dużo wolnego czasu. Szkoła i sport to dla mnie nie wszystko, znajduję czas także na inne zajęcia – Kacper Jarczak / MULKS Tomaszów Lubelski/ o tym, jak sobie poukładać życie.

Najbardziej lubię malować dekoracje po zawodach, jak stoję na najwyższym stopniu podium – Magdalena Kobielusz / MKS Istebna/ o swoim zainteresowaniu malarstwem.

Będę trenować jak najwięcej i... tyle – Karolina Trzaska / MUKN Pod Stróżą Miszkowice/ o planach na przyszłość.

Byłem w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy zacząłem treningi. Namówił mnie na to kolega. Ani trochę nie żałuję, wciągnęło mnie to – Wojciech Fojcik /UMKS Marklowice/ o tym, jak się trafia do sportu.

Mnie słońce przeszkadza, ale najważniejsze, że udało się maksymalnie dobrze pobiec – Klaudiusz Kogut / MUKN Pod Stróżą Miszkowice/ o pogodzie słonecznej.

Ciężko było mi zwłaszcza na zjazdach, wiatr mnie hamował, a koleżanki dobiegały. Ale za to na podbiegach wiatr dodawał mi skrzydeł – Agata Warło / UMKS Marklowice/ o pogodzie wietrznej.

Mateusz Haratyk /NKS Trójwieś Beskidzka/ i Mikołaj Michałek /MKS Istebna/ są z tej samej miejscowości, ale startują w barwach dwóch różnych klubów. Na trasie zawzięcie ze sobą rywalizują. A jak to jest w codziennym życiu? - Jesteśmy przyjaciółmi. Chodzimy do tej samej klasy, mieszkamy niedaleko siebie – mówią o swojej przyjaźni.

Grupa Azoty START

Każdego dnia stawiają kolejne kroki, ścigają swoje marzenia, wspinają się na szczyt, biegną do zwycięstwa. Gdy patrzymy na młodych ludzi, widzimy przyszłych mistrzów, dlatego pomagamy im wygrywać już dziś. Zobacz jak spełniamy marzenia. Grupa Azoty Start to najlepszy start do zwycięstwa.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.