Puchar Grupy AZOTY 2017 zakończony!

Bieg pościgowy na finał w Szklarskiej Porębie
Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” zakończony.

W niedzielę 12 marca po raz pierwszy w tym sezonie został rozegrany bieg pościgowy. Zawodnicy i zawodniczki startowali z różnicami czasu z biegów sobotnich.

Po młodych sportowcach widać już zmęczenie intensywnym sezonem. Przyznają, że końcówka jest najtrudniejsza. - Nie powiem, że biegło mi się dobrze, to już koniec sezonu, było ciężko, dostałem w kość, bolały mnie nogi. Uciekłem, tak jak sobie to zaplanowałem, na ostatnim okrążeniu - mówił na mecie Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk), zwycięzca w kategorii junior A. Haratyk startował w tym sezonie w Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Park City w Stanach Zjednoczonych. Biegał tam w sprincie stylem klasycznym, na 10 km stylem dowolnym oraz skiatlonie na 20 km zajmując odpowiednio 46, 25 i 27 miejsce. - Mistrzostwa świata to był dla najważniejszy start w tym sezonie. Liczyłem na minimalnie więcej, ale i tak jestem zadowolony. To był dla mniej bardzo dobry sezon, zrobiłem wszystko, co sobie zaplanowałem - ocenia Mateusz.

Wiktor Czaja i Dawid Damian startują w tym sezonie w kategorii junior B. To zawodnicy z tego samego klubu, reprezentują KS Jedność Nowy Sącz / SMS Zakopane. - W szkole chodzimy do tej samej klasy. Oczywiście, rywalizujemy ze sobą, ale też współpracujemy na trasie, by każdy zajął jak najlepsze miejsce. Tworzymy dobrą drużynę, zdominowaliśmy w „Biegu na Igrzyska” kategorię junior B, lepiej być nie mogło. W niedzielnym biegu na dystansie 10 km Damian wygrał, Czaja zajął drugie miejsce.

Bardzo emocjonująca była rywalizacja w kategorii juniorka B. Zawodniczki startujące w tej kategorii wiekowej do pokonania miały dystans 5 km. Najlepsza, podobnie jak w sobotę, był Eliza Rucka (MKS Istebna). Na drugim miejscu finiszowała Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski). - Moim zadaniem było dogonienie Klaudii Pytel (SSR LZS Sokół Szczyrk / SMS Szczyrk), i powalczenie o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. To mi się udało, z czego bardzo się cieszę - mówiła na mecie Monika. Pierwszym miejsce musiała się podzielić z Rucką, zdobyły taką samą liczbę punktów. Dla Skinder to był wyjątkowo udany sezon.

- Zostałam najmłodszą mistrzynią Polski seniorek w historii, co bardzo zmotywowało mnie do dalszej pracy. Zdarzało się, że w „Biegu na Igrzyska” przegrywałam. Porażka w sporcie to normalna sprawa, uczy pokory, dobrze, że nie zawsze się wygrywa - mówi zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego. Trener MULKS Waldemar Kołcun potwierdza słowa swojej podopiecznej. – Monika ma dopiero szesnaście lat i wcale nie jest „skazana” na sukces. To początek jej sportowej drogi, przed nią jeszcze wiele startów na krajowych trasach. Jeśli te starty pozwolą jej osiągnąć wysoką formę, to za parę lat zobaczymy ją gdzieś na zawodach na zawodach rangi światowej - dodaje. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski po raz siódmy wygrał klasyfikację klubową Pucharu Grupy AZOTY. - Mamy teraz w klubie około 140 dzieci, najmłodsze to sześciolatki. Przekłada się to na wyniki – podkreśla Waldemar Kołcun.

Aleksandra Pustołka, trenerka klubu NKS Trójwieś Beskidzka mówi, że to był bardzo udany sezon. W klasyfikacji generalnej „Biegu na Igrzyska” jej klub zajął trzecie miejsce. - Myślę, że możemy być bardzo usatysfakcjonowani. Taki wynik to efekt bardzo dobrej współpracy zawodników, trenerów, w ogóle całego klubu. Wszyscy bardzo się zmobilizowali. Jestem przekonana, że klub będzie się rozwijać i osiągać jeszcze lepsze wyniki - mówi trenerka.

Wyniki

1 / 28Grupa Azoty START

Każdego dnia stawiają kolejne kroki, ścigają swoje marzenia, wspinają się na szczyt, biegną do zwycięstwa. Gdy patrzymy na młodych ludzi, widzimy przyszłych mistrzów, dlatego pomagamy im wygrywać już dziś. Zobacz jak spełniamy marzenia. Grupa Azoty Start to najlepszy start do zwycięstwa.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.