Finisz w Białce Tatrzańskiej

Małopolska Liga Regionalna Grupy AZOTY zakończyła sezon
W Białce Tatrzańskiej na trasach ON Kotelnica został rozegrany finał Małopolskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY w biegach narciarskich. W piątych zawodach cyklu młodzież z Małopolski rywalizowała stylem dowolnym. Finał Ligi wystawił ponad 300 jej uczestników na prawdziwą pogodową próbę. Widoczność na trasie ograniczała mgła, momentami sypał śnieg. Ponadto najmłodsi biegacze startujący w zawodach stanęli przed nie lada wyzwaniem, już czysto sportowym. Mieli do pokonania dystans 2 km, który w tym sezonie biegali bardzo rzadko. W kategorii juniorek E nie po raz pierwszy w sezonie triumfowała Zofia Karpiel z UKS Regle. Dwunastolatka z Kościeliska aż o 31 sekund Amelię Liszkę z UKS Ciche. Trzecia na podium Gabriela Gdula z LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany straciła do zwyciężczyni ponad 33 sekundy.

Wśród chłopców swoją dominację nad rywalami potwierdził Bartosz Biedroń z St. Olympic Rabka Zdrój. O 15 sekund pokonał drugiego w klasyfikacji Krzysztofa Kiełbasę z LKS Cerbud Ptaszkowa. Trzeci był Dominik Paniak z UKS Ciche, który stracił do Biedronia 20 sekund. W dodatkowej klasyfikacji jedenastolatków zwyciężył czwarty w gronie juniorów E Jan Zwatrzko z UKS Regle Kościelisko. Zwatrzko zdominował cały sezon. Trener klubowy zawodnika Jerzy Leśnik ze spokojem podchodzi do jego wyników - Ma zadatki na biegacza, ale spokojnie, zobaczymy co z niego wyrośnie, na razie wygląda to dobrze - podkreślił Leśnik. Teraz przed najlepszymi juniorkami i juniorami E z pięciu Lig Regionalnych dodatkowy finałowy start w Pucharze Grupy AZOTY w Szklarskiej Porębie /11-12.03.2017/.

1 / 9Grupa Azoty START

Każdego dnia stawiają kolejne kroki, ścigają swoje marzenia, wspinają się na szczyt, biegną do zwycięstwa. Gdy patrzymy na młodych ludzi, widzimy przyszłych mistrzów, dlatego pomagamy im wygrywać już dziś. Zobacz jak spełniamy marzenia. Grupa Azoty Start to najlepszy start do zwycięstwa.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.